Хебър остава непобеден след категоричен успех над Левски

двубоят хебър пазарджик фридрисхафен шампионската лига отложен
Снимка: ВК Хебър (Пазарджик)
20:21, 04.03.2022

Хебър победи Левски с 3:0 гейма (25:23, 25:20, 25:22) в мач от 18-ия кръг на волейболния елит.

Домакините изградиха най-голямата си преднина в зала "Левски София" през първата част. Възпитаниците на Андрей Жеков поведоха при резултат 18:16, но шампионите стигнаха до обрат и спечелиха първия гейм.

Във втората част пазарджиклии изградиха комфортен аванс от девет точки, който им позволи да удвоят преднината си в геймовете.

В заключителната трета част волейболистите на Камило Плачи заслужено се поздравиха с успеха след 25:22.

Най-резултатен бе диагоналът Брадли Гънтър от отбора на победителите с 21 пункта.

Хебър остава на върха в класирането с актив от 17 победи. Левски е 6-и с 12 успеха и 6 загуби.

По-рано днес, в останалите мачове от шампионата, Нефтохимик 2010 Бургас и ЦСКА записаха чисти победи с по 3:0 гейма. Бургазлии победиха Сливнишки герой, а столичаните се наложиха над Славия в градско дерби.

Хотелиери, приютили украински бежанци им искат пари, обсъжда се държавна помощ от 40 лв
Външният министър Генчовска: България подкрепя европейската перспектива на Украйна