Хебър отстрани Левски от Купата на България след късна драма в Пазарджик

Пазарджиклии стигнаха до победен гол в 99-ата минута

16:29, 06.12.2023
Чете се за: 02:07 мин.
Хебър Пазарджик
Снимка: Startphoto.bg

Хебър победи Левски с 2:1 в осминафинален мач от турнира за Купата на България. Ангел Бастунов даде аванс на домакините, преди Уелтон да изравни в 91-ата минута. Атанас Кабов отбеляза победен гол в 99-ата минута.

Най-опасното положение през първото полувреме на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик дойде в 6-ата минута. Пламен Андреев спаси удар с глава на Георги Ниолов.

След почивката столичани упражниха натиск. Уелтон завърши пробив по десния фланг с удар по земя в близкия ъгъл, но Матвей Игонен улови топката.

Домакините търпеливо изчакваха своя момент и в 66-ата минута получиха дузпа. Жереми Петрис препъна Олексей Збун в наказателното поле. Ангел Бастунов бе точен от 11-метровия наказателен удар.

Възпитаниците на Николай Костов сториха всичко по силите си, за да изравнят резултата. В 88-ата минута Уелтон бе изведен в наказателното поле, но стреля в дясната греда. Три минути по-късно именно бразилецът възобнови равенството. Нападателят проби отдясно и отправи плътен шут с десния крак за 1:1.

Играчите на Любослав Пенев намериха сили да върнат аванса си в срещата. В последната 9-а минута от добавеното време Атанас Кабов се възползва от грешка в противниковата защита и с удар от движение прати топката покрай Пламен Андреев.

Хебър се класира за четвъртфинал за Купата на България за четвърти път в клубната си история.