Хебър победи Септември в директен сблъсък за оставане в Първа лига

хебър победи септември директен сблъсък оставане първа лига
Снимка: startphoto.bg
20:06, 26.05.2023
Чете се за: 02:45 мин.

Отборът на Хебър Пазарджик постигна победа с 3:1 при домакинството си на Септември София на стадион "Георги Бенковски" в директен двубой в битката за оставане в Първа лига.

С победата отборът на Любослав Пенев измести водения от Красимир Балъков тим на Септември на 14-о място в таблицата. Съставът от Пазарджик има точка повече от септемврийци и запазва шансове да запази мястото си в елита.

Домакините бяха значително по-активни през първата част и заслужено се оттеглиха с гол аванс на почивката.

В 23-а минута Стефан Цонков пропусна най-добрата ситуация, като отблизо уцели десния страничен стълб. Малко по-късно вратарят Димитър Шейтанов спаси удар на Алехандро Серано.

В 39-а минута Венсан Марсел прати топката в мрежата на Септември, но главният рефер Станислав Тодоров отмени попадението след намесата на ВАР заради нарушение на Мар-Емилио Папазов срещу вратаря.

В добавеното време на първата част Шейтанов отрази удар на Хамдиев, но при добавката Георги Търтов вкара отбеляза гол с глава и Хебър поведе с 1:0.

След почивката играчите на Септември опитаха да изтеглят играта в по-предни позиции и стигнаха до първия си точен удар в 65-а минута, когато Валентин Йосков стреля от разстояние, а вратарят Дебърлиев изби в корнер.

Септемврийци стигнаха и до втори точен удар в 76-а минута и този път топката се озова във вратата след шут на Кристиян Пешов. Първоначално попадението бе отменено заради засада на Стефан Милич, но след преглеждане с ВАР се установи, че ситуацията е редовна и Септември изравни - 1:1.

Хебър бързо си върна аванса в резултата след точно попадение на Алехандро Серано в 81-а минута. Испанецът се разписа в 82-а минута след асистенция на резервата Лорен Марузин.

Стефан Цонков сложи точка на спора в 88-а минута след попадение с глава отблизо.

България без Александра Миланова и Ивета Станчулова във волейболната Лига на нациите
Станимира Петрова донесе втора титла за България от боксовия турнир „Феликс Щам“