Хебър с победен старт в предварителния кръг на "Суперлигата"

10:55, 16.10.2020
Чете се за: 00:39 мин.
Волейбол
хебър

В мач от група 2 в Пазарджик, домакините надиграха с 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:14) състава на Локомотив (Пловдив) и записаха първа победа в турнира за определяне на първа и втора осмица във волейболната "Суперлига".

Над всички беше канадският диагонал Брадли Гънтър, който отбеляза цели 27 точки, а за пловдивчани Тодор Вълчев завърши с 18.

В първия гейм Хебър поведе в самото начало и през цялото време поддържаше дистанция между 3 и 6 точки и, закономерно, стигнаха до победата след 25:21.

Във втория гейм обаче Локомотив даде сериозен отпор на вицешампионите от миналия сезон и успя да измъкне частта след 25:23.

За пловдивчани това беше и последния позитивен момент в двубоя, след като в следващите два гейма, тима на Хебър беше повече от категоричен и ги затвори съответно с 25:19 и 25:14, за да се поздрави с крайния успех.

В другия мач от групата Левски записа чист успех над Черно Море с 3:0 (25:15, 25:14, 25:17). "Сините" имаха трудности само в началото на двубоя, но категорично бяха по-добрия отбор и заслужено спечелиха с 3:0

Боян Йорданов стана най-резултатен за Левски с 15 точки и два аса, докато Гордан Люцканов добави още 12. За Черно море най-резултатен бе Иван Манолов с девет точки.

Чете се за: 02:15 мин.
Локомотив Калининград и Радо Арсов пропуснаха да затворят финалната серия за титлата в Русия и ще играят пети решителен мач
23:06, 25.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Перуджа отново срази Монца у дома и е само на още една победа от титлата в Италия
22:08, 25.04.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Марица Плодвив се раздели с единствената си чуждестранна волейболистка
15:43, 25.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
България ще играе срещу Хърватия и Турция в последните си мачове от Евро 2024 по волейбол за жени до 20 г.
14:53, 25.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
България открива европейското първенство по волейбол за мъже под 20 години
13:03, 25.04.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Волейболният ни тим за жени до 18 години ще стартира срещу Германия на еврошампионата в Ираклион през юли
13:01, 25.04.2024