Хебър спря ЦСКА от победно начало на новия сезон в Първа лига

хебър цска
Снимка: startphoto.bg
23:00, 16.07.2023
Чете се за: 02:40 мин.

Хебър Пазарджик и ЦСКА не успяха да си отбележат гол, завършвайки 0:0 в среща от първия кръг на Първа лига.

Гостите бяха по-активни и създадоха повече положения пред вратата на домакините, но така и не стигнаха до попадение.

За Хебър като титуляр започна 18-годишният Николас Пенев, който е син на старши треньора Любослав Пенев.

Още в 5-ата минута "червените" стигнаха до добро положение пред вратата на домакините. Жираир Шагоян намери Тобиас Хайнц и норвежецът шутира от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. Малко по-късно Асен Дончев центрира към Марк-Антонио Папазов, който стреля с глава, но Петър Дебърлиев изби.

Четири минути преди почивката Амос Юга отправи опасен шут от около 20 метра, но покрай дясната греда.

Десет минути след началото на вторите 45 минути 19-годишният Папазов беше изведен в наказателното поле, който отправи опасен удар, но не успя да уцели вратата на Хебър. В следващата атака дебютантът Матиас Фаетон, който се появи като резерва на почивката, не успя да преодолее Дебърлиев.

В 74-ата минута домакините претендираха за дузпа, след като Георги Николов беше повален в наказателното поле, но съдията Станимир Тренчев не отсъди такава и дори показа жълт картон на нападателя. В следващата атака ЦСКА беше близо до попадение, след като Матиас Фаетон получи топката от Майкъл Естрада, стреля опасно от близка дистанция, но Петър Дебарлиев улови.

До края опасни ситуации пред двете врати нямаше и срещата завърши 0:0.

Във втория кръг ЦСКА приема новака Крумовград на 21 юли, а Хебър гостува на Черно море във Варна два дни по-късно.