Хебър записа чиста победа над Добруджа у дома

12:30, 20.12.2020
Чете се за: 00:40 мин.
Волейбол
хебър записа чиста победа добруджа дома

Отборът от Пазрджик надделя над гостуващия тим на Добруджа с 3:0 (26:24, 25:18, 26:24) в отложена среща от първия кръг в първата осмица на мъжката Суперлига по волейбол.

По този начин възпитаниците на Атанас Петров останаха на върха на класирането с 4 победи от 5 мача и актив от 13 точки, докато тимът от Добрич допусна първа загуба в третия си двубой и с 6 точки се намира на 3-то място в подреждането.

Първият гейм бе много оспорван, като гостите водеха с 23:21 и при 24:23 стигнаха и до геймбол, но допуснаха обрат.

Във втората част двата тима отново се движеха близко в резултата, но серия от четири поредни точки на домакините им позволи да дръпнат с 21:15, а впоследствие и да вземат частта.

В третия гейм Добруджа поведе с 18:12, но постепенно домакините обърнаха развоя на частта и дори стигнаха до три поредни мачбола при 24:21 в тяхна полза. Добруджа се добра до равенство, но при четвъртия си шанс да затворят мача, волейболистите на Хебър го сториха.

Тодор Алексиев стана най-резултатен за успеха с 13 точки, а Спас Байрев добави 10. Жулиен Георгиев от състава на Добруджа се отличи с 9 точки.