Херта надви Унион в дербито на Берлин в Бундеслигата

13:32, 05.12.2020
Чете се за: 00:36 мин.

На „Олимпиащадион” в германската столица домакините се наложиха с 3:1, а гостите играха повече от 70 минути с човек по-малко.

Началото на двубоя обаче не беше в полза на "синьо-белите", които изостанаха в резултата в 20-та минута, когато точен беше Тайво Авионий.

Само три минути по-късно обаче дойде повратния момент в срещата. Роберт Андрих действа много опасно в центъра на терена, удряйки в главата футболист на Херта с бутоните, което му коства и червен картон.

Това промени динамиката на двубоя, като Унион все пак успя да удържи аванса си до 51-та минута. Тогава Петер Пекарик се възползва от неумела изява на вратаря на гостите, за са възстанови паритета на Олимпийкия стадион.

Пълният обрат стана факт четвърт час преди края, когато Кжищоф Пионтек направи резултата 2:1 след удар от около десетина метра, който рикошира и подлъга вратаря.

Отново полякът бе точен само три минути след това, когато оформи крайното 3:1.

С тази победа Херта се изкачи с две позиции до 11-то място, докато Унион заема 6-та позиция.