10:09, 30.09.2020
Чете се за: 00:37 мин.
Европейски футбол
хетафе оглави лига класика бетис

Хетафе постигна победа над Бетис с 3:0 в третия си двубой от началото на новия сезон в Ла Лига и оглави класирането в Испания.

Домакините подпечатаха трите точки с три безответни попадения още до почивката. Анхел Родригес откри в 14-ата минута след асистенция на Алан Ниом, а Марк Кукурела и отново Родригес в рамките на три минути убиха интригата с нови два гола, като и за двете попадения асистира Хуан Ернандес.

До края на мача Бетис остана с десет души на терена след втория жълт картон на Айса Манди.

Хетафе се изкачи на върха в таблицата с актив от седем точки, докато Бетис загуби за втори пореден път през кампанията след двете си победи в откриващите две срещи.

В следващите си мачове Хетафе гостува на Реал Сосиедад, докато Бетис пътува до Валенсия за визита на местния тим.

„Прилепите“ измъкнаха ценни три точки при гостуването в Сан Себастиан на Сосиедад след успех с 1:0 с късен гол на Максимилиано Гомес.

В подреждането Валенсия е втори със седем точки, докато Реал Сосиедад е пети с пет пункта.

Левски пред раздяла със Стайн Спиерингс, "сините" получили сериозна оферта за халфа
Корнелия Нинова за шестимата депутати: Незабавно да напуснат парламентарните места