Хеттрик на Атанас Илиев помогна на Черно море да надвие Локомотив Сф и да се върне на второто място в Първа лига

22:05, 04.04.2024

Отборът на Черно море се върна на второто място в подреждането на Първа лига, след като записа убедителна победа с 3:0 като домакин срещу Локомотив София.

В последния двубой от междинния 27-и кръг варненци не оставиха никакви шансове на своя съперник на "Тича", а героят в тази среща за "моряците" се казваше Атанас Илиев, който реализира хеттрик.

И трите попадения на нападателя паднаха преди почивката, като той откри резултата в 21-ата минута с прецизен диагонален удар по тревата.

Само пет по-късно Илиев се възползва от груба неточност в защитата на гостите и с мощен изстрел под гредата матира за втори път вратаря Жарко Истатков.

В 38-ата минута футболист на столичани сбърка в средата на терена, подарявайки топката на Андреас Калкан, който асистира на Атанас Илиев, за да може голмайсторът да оформи своя първи хеттрик в кариерата си в Първа лига.

Силното представяне на юношата на "моряците" му позволи да увеличи актива си в българското първенство през сезона на 11 попадения, с което той дели второто място в голмайсторската листа с Александър Колев от Крумовград.

Иначе в класирането Черно море също вече заема втората позиция с 58 точки, изпреварвайки състава на ЦСКА, който във вчерашния ден допусна домакинско поражение от Локомотив Пловдив.

В същото време тимът на Локомотив София остава 14-и в подреждането с актив от 25 пункта.

Нова порция политически престрелки - кой е най-голямото зло в държавата (ОБЗОР)
Левски се справи с Академик Пловдив и продължава да мечтае за участие в плейофите