Англичанинът беше най-добрия играч на терена в победата с 4:1 срещу Астън Вила.

от Константин Джаркин
00:15, 04.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
хеттрик фил фодън донесе успех манчестър сити

Манчестър Сити временно се изравни по точки с Ливърпул след комфортната победа с 4:1 на "Етихад" срещу Астън Вила. Това бе едва първия успех на Сити за сезона срещу отбор от топ 5, а ключов за победата бе хеттрикът на Фил Фодън.

След тази загуба "виланите" са в опасност да бъдат изместени от четвъртото място, ако Тотнъм спечелят домакинството си срещу Нотингам Форест през уикенда.

Двубоят започна подобаващо, след като Родри засече ниското центриране на Жереми Доку, за да открие резултата в 11-ата минута.

Девет минути по-късно дойде и отговорът на Вила. Колумбиецът Джон Дуран прати топката покрай Щефан Ортега, възстановявайки равенството.

Оттук нататък започна и шоуто на Фодън. Първо, той отбеляза от пряк свободен удар в добавеното време на първата част, давайки отново аванс на домакините. Последва още един гол в 62-ата минута, а седем по-късно Фодън оформи хеттрика си и крайния резултат.

На Сити им предстои гостуване на Кристъл Палас преди визитата на "Сантиаго Бернабеу" в мач от четвъртфиналите на Шампионската лига. Астън Вила пък приема Брентфорд.

Матей Казийски и Алианц Милано изравниха резултата в полуфиналната серия срещу Перуджа след страхотна драма в мач №2