Хеттрик на Рияд Марез прати Манчестър Сити на финала във ФА Къп

хеттрик рияд марез прати манчестър сити финала къп
21:07, 22.04.2023
Чете се за: 02:27 мин.

Отборът на Манчестър Сити победи втородивизионния Шефилд Юнайтед с 3:0 на стадион „Уембли“ в Лондон в първия полуфинал от турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия (ФА Къп) и се класира за финала в надпреварата.

За Сити това е шести полуфинал в последните седем сезона, но „гражданите“ не са печелили трофея от 2019 година, когато победиха Уотфорд с 6:0.

В другия полуфинал за ФА Къп ще играят Манчестър Юнайтед и Брайтън.

Рияд Марез реализира хеттрик за успеха на Манчестър Сити с попадения в 43-ата от дузпа, в 61-ата и в 66-ата минута.

Футболистите на Шефилд Юнайтед първи стигнаха до добра възможност за гол, след като още във втората минута Илиман Ндиайе отправи опасен удар, но германският вратар на Сити Щефан Ортега реагира навреме.

Нападателят на „гражданите“ Ерлинг Холанд вкара топката в мрежата на съперника в 16-ата минута, но попадението не бе зачетено заради нарушение. Рияд Марез даде преднина от 1:0 на Манчестър Сити в 43-ата минута след като бе точен при дузпата, отсъдена за нарушение на Даниел Джебисън.

След почивката Марез успя да отбележи още два гола, като първо в 61-ата минута той излезе сам срещу стража на Шефилд Юнайтед и увеличи аванса на Сити на 2:0, а пет минути по-късно се разписа след подаване от Джак Грийлиш, правейки резултата 3:0.

До края на двубоя Хулиан Алварес пропусна нови две възможности за Манчестър Сити. В 84-ата минута той стреля вдясно от вратата на Шефийл Юнайтед, а в 90-ата бе намерен добре от Фил Фоудън, но отново не успя да отправи точен удар.

Григор Димитров: Това, че Новак Джокович дойде тук не е за мен, а за цяла България
16:20, 17.09.2024
Чете се за: 08:25 мин.
Рилски спортист потегли победоносно в квалификациите на Шампионската лига
16:05, 17.09.2024
Чете се за: 03:40 мин.
Интер няма да може да разчита на Димарко и Арнаутович за гостуването срещу Манчестър Сити
15:24, 17.09.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Йоана Константинова стартира с победа европейското лично първенство до 18 години по тенис
14:19, 17.09.2024
Ансамбълът на България по художествена гимнастика е започнал подготовка за новия сезон
12:25, 17.09.2024
Олимпийските медалисти на България бяха удостоени с приза „Почетен гражданин на София“
12:13, 17.09.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Георги Иванов ще участва на среща на лидерите на европейските федерации в Кан
12:01, 17.09.2024
Виктория Томова победи Татяна Мария и се класира за осминафинталите на турнир в Сеул
11:28, 17.09.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Никола Батум прекрати кариерата си с националния отбор на Франция
10:22, 17.09.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Джордан Чайлс обжалва отнемането на бронзовия й медал от Олимпийските игри в Париж
10:03, 17.09.2024