Интер
от БНТ , Източник: БГНЕС
15:52, 31.10.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Интер се изкачи в топ 3 на класирането в Серия А, след като победи Удинезе с 2:0 у дома в мач от 11-ия кръг на шампионата.

На "Сан Сиро" в герой за домакините се превърна крилото Хоакин Кореа, който отбеляза и двата гола за "нерадзурите" в рамките на осем минути в средата на втората част.

През първото полувреме голове не паднаха, но в 60-та минута възпитаниците на Симоне Индзаги успяха да пробият съпротивата на гостите и да поведат в резултата след самостоятелен пробив и завършващ удар на Кореа. Осем минути по-късно аржентинецът покачи на 2:0 с изстрел от границата на наказателното поле след асистенция на Дензъл Дъмфрис.

До края гостите нямаха сили да отговорят на предизвикателството и инкасираха четвърто поражение от началото на сезона.

След този успех Интер вече има 24 точки и се изкачи до трето място, като изостава с четири точки от лидерите Милан и Наполи, които са изиграли мач по-малко. Удинезе заема 14-та позиция в подреждането с актив от 11 точки.

За Интер предстои гостуване на Шериф Тираспол в Шампионската лига в сряда, след което и дербито с Милан в неделя от 21:45 часа българско време. От своя страна Удинезе ще посрещне Сасуоло в следващия кръг от първенството.

Пирин победи Царско село в битката на дъното
Социалният министър: Неваксинирани хора не могат да бъдат отстранявани от работа