Холгер Руне е на четвъртфинал на тенис турнира в Токио

В следващата фаза скандинавецът ще спори с Кей Нишикори.

холгер руне четвъртфинал тенис турнира токио
14:08, 28.09.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Холгер Руне се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Токио. Шестият в схемата датчанин записа категоричен успех над представителя на домакините Йошихито Нишиока с 6:2, 6:4.

Руне направи четири пробива в мача, като допусна един в края на втория сет, който обаче не се оказа фатален за него. В следващата фаза скандинавецът, който загуби само четири точки на първи сервис и записа над три пъти повече уинъри от съперника, ще спори с друг "самурай" - бившият финалист на Ю Ес Оупън Кей Нишикори, който се справи с Джордан Томпсън от Австралия в два сета.

Томаш Махач и Алекс Микелсен също продължават напред. Чехът Махач се наложи над петия поставен Томи Пол след тежка трисетова битка с 2:6, 6:3, 7:6 (4) и ще играе на четвъртфиналите с Микелсен. Финалистът от Уинстън-Сейлъм победи австралийския квалификант Кристофър О'Конъл с 6:1, 6:4.

В другите два сблъсъка от последните осем Артур Фис, който надви по-рано в турнира водача в схемата Тейлър Фриц, играе с Бен Шелтън, а Юго Умбер е съперник на Джак Дрейпър.

ЕС препоръча на авиокомпаниите да избягват въздушното пространство на Ливан и Израел