И хора от Пазарджишко се включиха в обявения за днес Национален протест. Жители на селата Паталеница и Ветрен дол се обявиха против готвените законодателни промени в Закона за околната среда и този за устройство на териториите.
Хората са притеснени, че след промените областните управители по места ще променят общите устройствени планове на общините и по този начин има риск плодородни земеделски земи да се превръщат в кариери за добив на инертни материали.
Според друга промяна ОВОС-ите за концесиите за кариери ще имат по-дълъг срок на действие, което според природозащитници е пагубно за природата. Само преди дни жители на Паталеница и Ветрен дол организираха общоселско събрание и подписка Против изграждането на кариера за добив на пясък и чакъл в близост до двете населени места.
Автор и снимки: Таня Кабурова
Катастрофа между два тежкотоварни автомобила затвори временно Прохода на Републиката
Полицията откри в склад авточасти от крадени автомобили в София, мъж е задържан
Следи от мечка и малко мече са открити по тялото на мъжа, намерен край хижа "Рудничар"
Водни салюти, стотици фенове и приятели посрещат DARA на летището в София
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова за домакинството на "Евровизия" 2027: Надяваме се на мощната и стабилна подкрепа на институциите