Христо Янев се завръща в клуба, в който започна треньорската си кариера.
Той бе начело на "чуковете" през пролетния полусезон на 2015 г.
Впоследствие той води ЦСКА, с който спечели Купата на България, както и Нефтохимик (Бургас).
Бившият полузащитник на "червените" поема новото треньорско предизвикателство само 2 месеца след като изкачи първенеца на Алпите връх Монблан с благотоврителна цел.
Миньор (Перник) към момента заема 9-то място във Втора Лига след серия от 4 мача без победа.
Вчера пък отборът записа срамна загуба с 1:2 от непретенциозния представител на Трета лига Надежда (Доброславци), с което отпадна от турнира за Купата на България.
Именно незадоволителното представяне от началото на сезона бе изтъкнато като причина за раздялата с досегашния наставник Юри Васев, който бе начело на "чуковете" едва от месец май тази година.
Новината за рокадата бе обявена днес от председателя на Управителния съвет на Миньор (Перник) Ангел Христов.
Факлоносците предадоха олимпийската факла на председателя на БОК Весела Лечева
Илияна Йотова отличи ученици от 14 общини в инициативата „Спортувай с президента“
Панама и Хърватия се изправят един срещу друг в търсене на първи точки на Мондиал 2026
Прокуратурата във Варна разследва пет досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия