Хуберт Хуркач се добра до полуфиналите на турнира по тенис в Базел

Полякът успя да отстрани Талон Грийкспор с 6:7 (6), 6:4, 6:4

Хуберт Хуркач
08:07, 28.10.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Хуберт Хуркач победи с 6:7 (6), 6:4, 6:4 Талон Грийкспор и се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Базел (Швейцария) с награден фонд от 2,345 милиона евро.

Поставеният под номер 4 в схемата поляк направи решителен пробив в седмия гейм на третия сет и приключи срещата за 2 часа и 22 минути. Това е втори успех за Хуркач в общо три двубоя срещу нидерландеца Грийкспор.

"Той е невероятен съперник и отново се държа изключително на корта. С него имахме някои луди мачове тази година. В предишния ни двубой в Хале той победи, но днес сервисът ми проработи добре и това се оказа най-важно за мен", коментира полският тенисист.

Хуберт Хуркач, който продължава да има шансове за участие на финалите на АТП в края на сезона, ще играе срещу Юго Юмбер в предпоследната фаза на турнира в швейцарския град. Французинът се наложи с 6:4, 2:6, 6:2 срещу участващия с "уайлд кард" швейцарец Доминик Щрикер. Юмбер, който заема 28-мо място в световната ранглиста, направи 23 аса и 46 печеливши удара в срещата, която продължи близо два часа.

За полуфиналите се класира и лидерът в схемата Холгер Руне. Датчанинът елиминира Томас Ечевери от Аржентина след три сета - 6:1, 3:6, 7:6 (6).

По-късно тази вечер ще завърши мачът между Александър Шевченко и шампиона от миналия сезон Феликс Оже-Алиасим.