ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Хванаха младеж от Карлово да превозва 62-ма нелегални мигранти

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:45 мин.
У нас
хванаха младеж карлово превозва нелегални мигранти
Снимка: Архив
Слушай новината

Задържаха 19-годишен младеж от Карлово, превозвал нелегално мигранти.

Като обвиняем от Районна прокуратура-Пловдив е привлечен мъжът с инициали П.Д. На 1 април в Карлово, с цел да набави за себе си имотна облага, той противозаконно е подпомогнал чужденци - 62-ма граждани на Афганистан, всички мъже, да пребивават и преминават в страната в нарушение на закона, съобщиха от пресцентъра на Окръжна прокуратура.

Деянието е извършено чрез използване на товарен автомобил "Мерцедес" и по отношение на повече от едно лице.

19-годишният младеж е бил заловен около 6.00 часа сутринта когато полицейски служители са спрели за проверка товарен автомобил "Мерцедес". В каросерията на колата служителите на МВР открили 62-ма мъже. Установено било, че чужденците са влезли в България от Турция през „зелена“ граница и стигнали до района на Карнобат, откъдето били качени в товарния автомобил. Водачът е трябвало да ги откара до София, за което му било обещано заплащане.

П.Д. е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Вчера Районна прокуратура-Пловдив е внесла искане в съда за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо него. Районен съд-Карлово е определил „гаранция“ от 2000 лева. Днес Районна прокуратура-Пловдив внесе протест спрямо определението на съда за наложената мярка за неотклонение.

Разследването по случая продължава. Чужденците са настанени в миграционен център.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?