И четирите български сабльорки преминаха квалификациите на Световното първенство по фехтовка

15:41, 17.07.2022
Чете се за: 02:10 мин.
четирите български сабльорки преминаха квалификациите световното първенство фехтовка
Снимка: БФ Фехтовка

Всички четири български представителки на сабя при жените преминаха успешно през квалификациите на Световното първенство в Кайро, Египет.

По този начин Йоана Илиева, Олга Храмова, Емма Нейкова и Ана Михайлова намериха място сред най-добрите 64 състезателки, които ще спорят за медалите във финалите в сряда (20 юли).

Най-добрата ни състезателка Йоана Илиева се справи отлично в груповата фаза и след шест поредни победи и нито една загуба тя се класира директно за основната схема, където в първия кръг я очаква дуел срещу Кейтлин Максуел от Великобритания.

Останалите три българки също преминаха преодоляха груповата фаза, но трябваше да преминат и през втория кръг на пресявките, за да заслужат мястото си сред най-добрите.

В решителните мачове за класиране Олга Храмова надигра Мария Матей от Румъния с 15:6, Емма Нейкова се справи с 15:4 с Йоланда Муноз от Чили, а Ана Михайлова се наложи с 15:9 туша срещу представителката на Мароко Манал Сараа.

По този начин те също ще излязат на пътеката в Кайро отново в сряда, като Храмова ще срещне полякинята Силвия Матушчак, Нейкова ще играе срещу друга представителка на "Дружина полска" Зузана Цислар, а Ана Михайлова ще се дуелира срещу Теодора Гунтура от Гърция.

Кирил Петков: България ще продължи да работи за европейското бъдеще на Западните Балкани