Ибрахимович с два гола за Милан

11:27, 22.09.2020
Чете се за: 00:33 мин.
ибрахимович два гола милан

Отборът на Милан започна новия сезон в Серия "А" с домакински успех срещу Болоня с 2:0.

Шведската звезда Златан Ибрахимович реализира и двете попадения за "росонерите". Той първо откри с глава в 35-ата минута, а в 51-ата се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Исмаел Бенасер.

Милан започна по-активно в срещата и закономерно поведе десет минути преди края на първата част. Тео Ернандес имаше цялото време на света, за да центрира в наказателното поле на гостите.

Там той намери по перфектен начин Ибрахимович,а шведът се извиси над защитник в бяло и с глава прати топката в мрежата.

Пет минути след началото на второто полувреме Бенасер беше съборен в наказателното поле и след консултация с ВАР реферът Федерико Ла Пена отсъди дузпа, която Ибракадабра реализира.

В заключителната част от мача гостите от Болоня можеха да върнат интригата след като организираха няколко хубави атаки, но Джалуиджи Донарума остана непоклатим и запази вратата си суха.