Ига Швьонтек и Онс Жабер потеглиха с победи в Мадрид

23:46, 25.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Ига Швьонтек
Снимка: X / Porsche Tennis

Лидерката в световната ранглиста по тенис при жените Ига Швьонтек стартира с двусетова победа участието си на турнира от категория WTA 1000 на клей в Мадрид, Испания.

В откриващия си двубой на комплекса "Каха Махика" в Мадрид полякинята се наложи с 6:1, 6:4 над китайката Сию Уанг и в следващата фаза ще се изправи срещу румънката Сорана Кърстя.

Мачът стартира отлично за Швьонтек, която спечели всеки един от откриващите четири гейма, реализирайки два пробива по пътя си към успеха в първия сет с 6:1.

Втората част отново започна по вкуса на световната №1, която дръпна с 3:0 гейма, но този път тя допусна Уанг да се върне в борбата и дори да изравни при 4:4. Все пак Ига бързо си върна контрола върху събитията на корта и в десетия гейм реализира решителен брейк, за да сложи край на срещата след 6:4 в своя полза и 78 минути престой на корта.

Междувременно шампионката в Мадрид от 2022 година Онс Жабер от Тунис трябваше далеч повече да се потруди, за да заслужи мястото си в третия кръг на състезанието през настоящия сезон.

Осмата поставена в схемата тунизийка се справи трудно със словачката Ана Каролина Шмиедлова след 6:4, 5:7, 6:4.

Жабер можеше да затвори двубоя а още във втория сет, когато пропусна мачбол в десетия гейм, но въпреки това съумя да намери правилния път към успеха и така в спор за място на осминафиналите ще играе срещу канадката Лейла Фернандес, която елиминира Анастасия Потапова след 7:5, 6:3.

Манчестър Сити вкара четири на Брайтън и остава на полпозиция в борбата за титлата в Англия
Рома излъга Удинезе при доиграването с гол в добавеното време и помрачи дебюта на Канаваро в Серия "А"