ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Терористична атака с жертви в Йерусалим
Чете се за: 00:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Игор Йовичевич: Знам силата на Лацио, но се надявам на победа

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 04:22 мин.
Спорт

Старши треньорът на Лудогорец говори пред медиите преди мача с римляните.

игор йовичевич докоснахме максимума явно достатъчно
Снимка: startphoto.bg
Слушай новината

Старши треньорът на Лудогорец Игор Йовичевич заяви, че уважава Лацио, който има много индивидуална класа, но той и футболистите му имат план. Йовичевич заяви, че всички са възстановени добре след равенството 2:2 с ЦСКА-София в българското първенство.

Също така той добави, че този тип мачове се чакат от футболистите цял живот. Якуб Пьотровски вече тренира с отбора, участието му утре не е ясно какво ще бъде, защото е малко извън ритъм, каза още хърватинът.

"Лацио е отбор, който има много индивидуална класа. Правят впечатление с една добра транзиция и са в добра серия от победи са, както в първенството, така и в Европа. Треньорът на Лацио Марко Барони е свършил много добра работа", започна Йовичевич.

След това той каза, че познава добре Олимпийския стадион в Рим, защото като наставник на Шахтьор (Донецк) е гостувал на Рома.

"Знам силата на Лацио, но се надявам на една победа. Трябва да сме да сме подгогтвени за утрешния мач, защото това е друго нтиво, европейско ниво. Сега е друго предизвикателство. Възстановяването е добре при нас, настроението е на ниво и ние сме наясно, че това е последната ни възможност да запазим шансове за класиране. Лацио е в много добра форма, а ние ще се наслаждаваме", допълни хърватинът. "Имаме мачове на всеки три дни. И всеки един от тях е е важен за нас, а нашата работа е да превключим от местно на европейско ниво. За нас да сме тук е страхотно преживяване", каза Йовичевич.

Йовичевич беше попитан как така се случва, а и в миналото, че Лудогорец се представя много силно срещу европейските грандове, докато срещу по-скромни тимове търпи изненадващи резултати.

"Уважавам вашия анализ, но понякога така се случва. Понякога в главите на играчите има идеята за лесен мач. Утре няма нужда от допълнителна мотивация, голям ден е за нашите футболисти. Това са мачове, които се чакат цял живот. Мотивирани сме, но си имаме нашия план. Във футбола стават чудеса. Ще бъде трудно, но трудните моменти са възможност за нас да направим нова стъпка напред в нашия живота. Знаем срещу кой се изправяме. Трябва да сме най-добрата версия на нас самите", каза Йовичевич.

Полският полузащитник Якуб Пьотровски вече е с отбора, след като претърпя операция. Полузащитникът, който през миналата година беше голямата звезда на тима, все още явно не е напълно готов. Треньорът трябваше да отговори колко е готов да играе, колко е липсвал до момента и какви са шансовете да се появи на терена.

"Освен Пьотровски, ни липсват също така Антон Недялков и Бърнард Текпетей. Те също са липсващи също, защото сме едно семейство. Липсва ни защитната сила на Недялков, но и тримата са много важни за нас. През миналата година Пьотровски има 17 гола и 16 асистенции, Бърнард Текпетей е с 15 гола и 16 асистенции, а ние се справяме и без тях. Виждате колко са важни. Ако сме по-добри ще победим. Пьотровски е много важен, колкото и другите. С нас е, но е малко извън ритъм. Скоро ще бъде в игра, защото се продготвя добре", завърши наставникът.

Свързани статии:

Игор Йовичевич: В момента Лацио е сред лидерите в европейския футбол
Игор Йовичевич: В момента Лацио е сред лидерите в европейския футбол
Лудогорец замина за Рим за сблъсъка със столичани.
Чете се за: 02:00 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?