08:03, 24.02.2024
Чете се за: 01:35 мин.
илия груев младши нашата задача изиграем важния мач
Снимка: startphoto.bg

Лийдс победи Лестър с 3:1 в сблъсъка на първите два отбора в Чемпиъншип от 34-ия кръг на второто ниво на английския футбол. Българският национал Илия Груев бе титуляр и игра цял мач.

Водачите в класирането откриха резултата на стадион "Елън Роуд" в Лийдс. Ваут Фаес се разписа с глава от непосредствена близост.

След почивката "лисиците" бяха близо да удвоят преднината си. Яник Вестергаард стреля с глава в напречната греда, а при добавката Патсон Дака се разписа, но попадението бе отменено заради засада.

До края на срещата домакините упражниха натиск в преден план и заслужено стигнаха до обрат. Конър Робъртс изравни с плътен удар в далечния ъгъл, седем минути след като се появи в игра.

Възпитаниците на Даниел Фарке се възползваха от устрема и поведоха с гол на Арчи Грей, който рикошира в двама противникови бранители, преди да попадне във вратата.

В добавеното време на двубоя Даниел Джеймс стреля от пряк свободен удар, а топката се отби от крака на Патрик Бамфорт и влетя във вратата за крайното 3:1.

Лестър остава на върха със 78 точки, докато Лийдс е втори в подреждането с шест пункта по-малко.

730 дни война в Украйна: Годишнина от началото на руската инвазия