Илия Груев бе титуляр при загуба на Вердер Бремен от РБ Лайпциг

20:30, 14.05.2023
Чете се за: 01:50 мин.
РБ Лайпциг Кристофър Нкунку Доминик Собослай

РБ Лайпциг победи Вердер Бремен с 2:1 в мач от 32-рия кръг на Бундеслигата. Българският национал Илия Груев-младши бе титуляр за гостите и игра 76 минути.

През първото полувреме Доминик Собослай бе най-близо до това да открие резултата, но изстрелът му срещна напречната греда.

След почивката Кристофър Нкунку изпрати топката в противниковата врата, но попадението му не бе зачетено поради засада.

Гостите откриха резултата на стадион "Ред Бул Арена" в Лайпциг в 70-ата минута. Леонардо Битенкур бе оставен непокрит на задна греда и стреля от движение за 1:0.

Домакините обаче възобновиха равенството с гол с глава на Вили Орбан в 87-ата минута. Играчите на Марко Розе бяха по-активни в добавеното време на срещата и осъществиха обрат в 96-ата минута. Кристофър Нкунку проби до аутлинията и върна топката назад към Доминик Собослай, който подпечата успеха за тима си.

РБ Лайпциг се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 60 точки. Вердер Бремен остава на 12-ото място в подреждането с 35 пункта.

Другият шампионатен мач, игран по-рано днес, между Щутгарт и Байер Леверкузен завърши при резултат 1:1.

Време за матури: Близо 50 000 зрелостници ще се явят на изпитите през май
Арсенал е готов да се сбогува с шампионските си амбиции след домакинска загуба от Брайтън