Илия Груев и Лийдс с първа победа за сезона в Чемпиъншип

Снимка: Leeds United
08:43, 24.08.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Българският национал Илия Груев изигра цял мач за Лийдс, който постигна първа победа от началото на сезона в Чемпиъншип. Тимът на българина се наложи над Шефийлд Уензди с 2:0 като гост в мач от третия кръг на първенството.

Груев се представи на ниво за йоркширци, които вкараха по един гол през двете полувремена, за да си гарантират трите точки.

Първо, Брендън Аарънсън вкара в 24-ата минута след пас на Матео Джоузеф, а 3 минути след началото на втората част Джоузеф се отчете с ново голово подаване, този път за Даниел Джеймс.

С тази победа Груев и компания събраха 5 точки и излязоха на 4-о място във временното класиране, докато Шефилд Уензди остава с 3 точки на 13-ата позиция.