Като синдикати и служители отказваме да носим позора на гнилите ябълки между нас. Това заяви Илия Кузманов, заместник-председател на Синдикалната организация на служителите в МВР, в "Денят започва". Коментарът му е по повод новината от вчера, че петима полицаи са задържани заради укриване на престъпление.
Задържаха петима полицаи за укриване на престъпление
Отчете, че всички предложения на синдиката за промени в Закона за МВР са отразени. Коментира, че са дискриминирани по отношение на възнаграждението на нощния труд, както и обжалването на наказания, като искат то да стане двуинстанционно.
Не желаем всяка година да просим 10% към заплатите, към момента има конструктивност, имаме прецедент политическото ръководство да ни подкрепя, допълни Кузманов.
По думите му има нужда от реформа в МВР, както и повишаване на имиджа на структурата, чрез действията на служителите и отношението на гражданите. Немалка роля имат и политиците, коментира Кузманов.
В противен случай самата система не се чувства добре, заяви Кузманов.
Цялото интервю вижте във видеото.
Гледайте повече теми от "Денят започва"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Атанас Запрянов: Първите машини "Страйкър" пристигат през февруари в България
20 000 лева гаранция за шофьора, убил полицай при катастрофа на Околовръстното в София
Изготвят нови справки и експертизи по делото за побоя над журналиста Слави Ангелов
Предсрочният вот и промените в Изборния кодекс – на фокус в политическите декларации в НС (ОБЗОР)
И вторият мандат – неуспешен: От ПП-ДБ го върнаха на президента нереализиран
1550 евро допълнително ще получат всички пострадали при бедствията в Кърджалийско