Илиян Радулов отпадна във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Сарагоса

Младият български тенисист отстъпи с 6:7(5), 6:7(7) на Николае Давид Йонел от Румъния.

Илиян Радулов
Снимка: БФ тенис
18:59, 03.10.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Илиян Радулов отпадна във втория кръг на турнира на клей в Сарагоса с награден фонд от 25 000 долара. Младият български тенисист, който е номер 740 в ранглистата при мъжете, отстъпи с 6:7(5), 6:7(7) на намиращия се с близо 400 места пред него Николае Давид Йонел от Румъния след 2 часа и 49 минути игра.

Срещата бе напълно равностойна, като и в двата сета Радулов имаше своите възможности. В първия той на два пъти имаше пробив аванс при 2:0 и при 4:2 гейма, но загуби предимството си, а в тайбрека отстъпи с 5:7 точки.

Във втората част номер 3 в схемата на турнира Йонел бе този, който поведе с пробив, но българинът изравни при 5:5. В тайбрека Радулов поведе с 3:1 точки, но румънският му съперник спечели следващите четири разигравания. 19-годишният българин отрази два мачбола, но при третия в полза на Йонел срещата приключи.