Интер е първият финалист за Купата на Италия по футбол

23:48, 26.04.2023
интер първият финалист купата италия футбол

Отборът на Интер Милано е първият финалист в турнира за Купата на Италия. В мач реванш от полуфиналите на надпреварата, съставът на Симоне Индзаги се наложи с минималното 1:0 над Ювентус. Първата среща в Торино завърши при равенство 1:1.

„Нерадзурите“ откриха резултата на стадион „Джузепе Меаца“ в 15-ата минута, когато Хакан Чалханоглу комбинира с Николо Барела пред дъгата на наказателното поле на „бианконерите“, италианският национал пусна много фино подаване по земя към точката за изпълнение на дузпа, където Федерико Димарко с изстрел от движение се разписа в долния десен ъгъл на вратаря Матия Перин.

В 52-ата минута Един Джеко бе изведен очи в очи със стража Перин, финтира го и отбеляза в опразнената врата, но голът не бе признат заради засада на босненеца.

По този начин Интер ще спори за трофея с победителя от другата двойка, противопоставяща Фиорентина и Кремонезе. „Виолетовите“ имат преднина от два гола от първия мач и са фаворити на реванша на своя „Артемио Франки“.

Александър Везенков поведе Олимпиакос към първи успех над Фенербахче в четвъртфиналите на Евролигата