ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
НА ЖИВО: България – Испания, 0:3
Чете се за: 02:02 мин.
Четирима са задържани за побоя над директора на полицията...
Чете се за: 04:37 мин.
Модната легенда Джорджо Армани почина на 91 години
Чете се за: 01:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Интер и ПСЖ в битка за рекорден награден фонд от Шампионската лига

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:20 мин.
Спорт

Финалът е тази вечер в Мюнхен.

Интер - ПСЖ
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Отборите на ПСЖ и Интер ще разделят рекорден награден фонд, когато излязат на терена по-късно днес във финала на Шампионската лига.

Победителят може да спечели общ награден фонд от почти 150 милиона евро благодарение на новия формат на състезанието и разпределението. За сравнение, шампионът от миналия сезон Реал Мадрид спечели 138.8 милиона евро, пише агенция "Ройтерс".

Спечелилият срещата ще получи 10.5 милиона евро. От тази сума 4 милиона евро се считат за бонус за участие в Суперкупата на УЕФА, където първенецът от Шампионската лига ще се изправи срещу победителя от Лига Европа - Тотнъм.

И двата отбора са получили над 135 милиона евро досега през сезона, включително бонус от 18.6 милиона евро за участие в основната фаза.

Интер завърши на четвърто място и следователно е спечелил повече пари в този етап от Пари Сен Жермен, който завърши на 15-то място. За успешния елиминационен етап отборите са получили около 57 милиона евро.

Свързани статии:

Легендарен президент на Интер почина часове преди финала с ПСЖ
Легендарен президент на Интер почина часове преди финала с ПСЖ
Тъжна новина от лагера на италанския клуб.
Чете се за: 01:40 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?