Интер Маями е на финал в турнира за Купата на лигите, Меси отново бележи

08:27, 16.08.2023
Чете се за: 01:42 мин.
лионел меси пореден гол интер маями полуфинал турнира купата лигите сащ

Отборът на Интер Маями с Лионел Меси в състава си се класира за финала на турнира за Купата на лигите, след като надигра с 4:1 в полуфиналите състава на Филаделфия Юниън.

Аржентинската звезда отново не пропусна да се разпише в двубоя, правейки резултата 2:0 в 20-ата минута, а той и неговият тим до голяма степен предрешиха успеха си още през първата част, след която резултатът беше 3:0 в тяхна полза.

Освен Меси до почивката точни за Интер Маями бяха още Йосеф Мартинес в 3-ата и Жорди Алба и добавеното време.

През второто полувреме Алехандро Бедоя върна един гол за Филаделфия, но до края Давид Руис отбеляза нов гол за "чаплите" и фиксира крайното 4:1.

Така, Интер Маями се класира за своя първи голям финал в крехката история на клуба, където техен съперник ще бъде отборът на Нешвил, който елиминира в другия полуфинал с 2:0 последния оцелял в турнира мексикански отбор - Монтерей.

Спорът за трофея ще бъде на 20 август (неделя) в 4:00 часа сутринта българско време.

"Скай нюз": Задържаните във Великобритания българи остават в ареста