Меси остана на терена през целия двубой, но не успя да помогне на тима си да се класира за финала.
Отборът на Интер Маями отпадна на полуфиналите на Шампионската купа на зона КОНКАКАФ. Лионел Меси и компания отстъпиха с 1:3 като домакини пред Ванкувър Уайткапс във втория полуфинален мач и с общ резултат 1:5 отпадат от надпреварата, която е еквивалентна на Шампионската лига в Европа.
Двубоят на стадиона във Форт Лодърдейл започна много оптимистично за тима на Интер Маями, който поведе в деветата минута. Бившите съотборници на Меси в Барселона Луис Суарес и Жорди Алба комбинираха и вторият бе точен за 1:0.
Ванкувър обаче изчака своите шансове в началото на второто полувреме, за да осъществи бърз обрат. В 51-вата минута Себастиан Берхалтер намери Брайън Уайт, който бе точен за 1:1. Само 120 секунди по-късно Берхалтер направи нова асистенция - този път към Педро Вите, който вкара за 1:2 и окончателно пречупи съпротивителните сили на домакините.
В 71-вата минута самият Берхалтер бе точен за крайното 3:1, за да прати за пръв път базираният в Канада клуб на финала на най-престижния турнир в Северна и Централна Америка.
Меси остана на терена през всичките 90 минути.