Интер надигра Удинезе в зрелищен мач от италианската Серия "А"

Бивш играч на Лудогорец вкара срещу шампионите на Италия.

18:06, 28.09.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Шампионът на Италия Интер победи с 3:2 Удинезе като гост в мач от шестия кръг на Серия "А".

С успеха "нерадзурите" се изравниха по точки на върха в класирането с отборите на Торино и Милан с по 11, но "биковете" са и с мач по-малко.

Срещата на стадион "Фриули" започна с гол от съблекалнята, след като Давиде Фратези успя да даде аванс на гостите от Интер след подаване на Матео Дармиан.

Удинезе отговори в 35-ата минута чрез бившия играч на Лудогорец Кристиан Кабаселе. Белгиецът скочи най-високо при едно центриране и с глава изравни за 1:1.

Интер обаче си върна аванса в последните секунди на първото полувреме чрез капитана си Лаутаро Мартинес. За аржентинеца това бе първи гол от началото на сезона.

Попадението повлия ползотворно на Мартинес и той бе точен за 3:1 още в 48-мата минута.

Гостите се виждаха безпроблемни победители в мача, когато в 84-тата минута Лоренцо Лука намали за 2:3. До обрат обаче не се стигна, а в последните секунди на двубоя гол на гостите бе отменен заради засада.

Поражението остави Удинезе на пето място в класирането с 10 точки.