Интер надви Специя с Петко Христов, Болоня изненада Рома

Лаутаро Мартинес Интер
21:21, 01.12.2021
Чете се за: 02:10 мин.

Интер победи Специя с 2:0 в мач от 15-ия кръг на Серия А. Роберто Галярдини и Лаутаро Мартинес бяха точни за победителите, а Петко Христов изигра цял мач за гостите.

През първото полувреме Роберто Галярдини даде аванс на "нерадзурите". Италианецът стреля в левия ъгъл на противниковата врата за 1:0.

След паузата Хоакин Кореа стреля в напречната греда. В 58-ата минута Якуб Кивиор игра с ръка в собственото си наказателно поле и играчите на Симоне Индзаги получиха правото да изпълнят дузпа. Лаутаро Мартинес удвои преднината на домакините и оформи крайния резултат.

Миналогодишният шампион записва три поредни шампионатни победи за първи път под ръководството на Симоне Индзаги.

Интер е втори в класирането с актив от 34 точки, само точка по-малко от лидера Наполи, който е с мач по-малко. Специя е точно над зоната на изпадащите. Тимът е 17-и с 11 пункта.

В другия мач от кръга Болоня победи Рома с 1:0 с гол на Матиас Сванберг.

Първото по-опасно положение в двубоя бе за гостите. Удар с глава на лятното попълнение Тами Ейбрахам премина близо до противниковата врата.

В 35-ата минута домакините откриха резултата. Матиас Сванберг стреля в долния десен ъгъл за да даде преднина на тима си.

След почивката "римските вълци" търсеха изравнително попадение. Хенрих Мхитарян отправи коварен изстрел, но Лукаш Скорупски. Тами Ейбрахам изпълни пряк свободен удар, но ударът му премина над напречната греда.

Рома заема 5-ата позиция с актив от 25 точки. Болоня е 8-и с точка по-малко.