Интер не срещна проблеми с Фрозиноне и отново оглави подреждането в Серия "А"

23:42, 12.11.2023
Чете се за: 01:55 мин.
интер срещна проблеми фрозиноне отново оглави подреждането серия

Интер записа четвърти пореден успех в италианската Серия "А", след като надигра с 2:0 като домакин състава на Фрозиноне в последна среща от 12-ия на първенството.

На своя "Джузепе Меаца" в Милано домакините очаквано имаха доминацията, но съумяха да открият резултата едва в края на първото полувреме. Федерико ди Марко напредна по левия фланг и без да се замисля тръгна да прехвърля стража на гостите Стефано Турати, който бе излязъл неразчетено напред и само видя как топката влиза във вратата му за 1:0.

Футболистите на Симоне Индзаги започнаха много мотивирано и второто полувреме и след само няколко секунди игра Маркюс Тюрам бе препънат в наказателното поле и "нерадзурите" получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Хакан Чалханоглу и турчинът не сбърка, удвоявайки аванса на своя тим.

До края на срещата нов гол не падна в нито една от двете врати и така Интер постигна шестата си поредна победа във всички турнири.

С успеха Лаутаро Мартинес и компания се върнаха на първото място в подреждането на италианския шампионат с актив от 31 точки, на две пред втория Ювентус.

Фрозиноне пък засега остава на 12-ата позиция с актив от 15 пункта.