Интер постигна минимален домакински успех над Торино

интер разгорми рома насред олимпико
21:23, 22.12.2021

Интер победи Торино с 1:0 в мач от 19-ия кръг на Серия А. Дензел Думфрис отбеляза победното попадение в срещата.

Домакините започнаха срещата по-силно и откриха резултата след половин час игра. Дензел Думфрис даде аванс на тима си след силен удар в долния ляв ъгъл на противниковата врата.

Лаутаро Мартинес пропусна отлична възможност да удвои преднината на тима си, след като преодоля Ваня Милинкович-Савич, но стреля неточно.

След почивката гостите пропуснаха да възстановят равенството. Изстрел на Саша Лукич от пряк свободен удар бе спасен от Самир Ханданович.

В 88-ата минута Алексис Санчес стреля от границата на наказателното поле, но нацели дясната греда.

Това бе 32-а шампионатна победа за "нерадзурите" за годината. Само Ювентус записа повече победи през 2016 година - 33.

Интер остава лидер в класирането с актив от 46 точки. Торино заема 11-ата позиция с 25 пункта.