Интер прекъсна сушата си в Серия "А" след класика срещу Емполи

15:28, 23.04.2023
Чете се за: 01:42 мин.
интер прекъсна сушата серия класика емполи

Отборът на Интер прекъсна серията си от пет поредни срещи без успех в Серия "А", след като надигра с 3:0 като гост тима на Емполи в среща от 31-ия кръг.

И трите попадения в срещата паднаха след почивката, за да донесат първи успех на "нерадзурите" в местното първенство от 5 март насам.

Всичко започна в 48-а минута, когато Ромелу Лукаку размени няколко подавания с Хакан Чалханоглу и Марсело Брозович преди да открие резултата с прецизен удар по тревата от границата на наказателното поле.

Отново белгиецът беше точен за 2:0 в 76-а минута, когато се разписа с мощен диагонален удар, който не остави шансове за реакция на стража на домакините Самуеле Перисан.

Крайното 3:0 оформи Лаутаро Мартинес малко преди края на редовното време, а този път Лукаку влезе в ролята на асистент, след като изведе аржентинеца сам в наказателното поле.

В класирането след този успех Интер временно се изкачи до 5-о място с 54 пункта, докато загубата остави Емполи на 15-а позиция с 32 пункта, на шест над зоната на изпадащите.

Романът на Георги Господинов "Времеубежище" в битка за "Букър"
Джесика Иванова със седмо място в категория над 87 кг. на европейското по вдигане на тежести в Ереван