Интер с нова грешна стъпка в Серия "А", Фиорентина спря шампиона насред "Джузепе Меаца"

интер нова грешна стъпка серия фиорентина спря шампиона насред джузепе меаца
20:57, 19.03.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Италианският шампион Интер направи нова грешна стъпка в защитата на Скудетото, завършвайки наравно 1:1 с Фиорентина в двубой от 30-ия кръг на Серия "А".

След нулево първо полувреме, гостите от Флоренция откриха резултата в 50-ата минута. Гаетано Кастровили изведе отдясно Николас Гонсалес, който преодоля Иван Перишич, центрира в наказателното поле на "нерадзурите", където Лукас Торейра засече на първа греда и се разписа за 1:0.

Пет минути по-късно домакините изравниха резултата чрез Дензъл Дъмфрис, който с глава засече центриране отляво на Перишич и от близка дистанция не остави шаносве на стража Пиетро Терачано.

В класирането Интер е трети с 60 точки, на три по-малко от втория Наполи и лидера Милан, които са с по 63 пункта. Фиорентина е осми с 47 точки.