Интер се върна на върха в Серия А след успех над Специя

Лаутаро Мартинес Интер
21:53, 15.04.2022

Интер победи Специя с 3:1 в мач от 33-ия кръг на Серия А. Марсело Брозович и резервата Лаутаро Мартинес се разписаха за тима, воден от Симоне Индзаги. Джулио Маджоре бе точен за домакините, а другата резерва Алексис Санчес оформи крайния резултат.

Националът на България Петко Христов бе неизползвана резерва.

Марсело Брозович откри резултата в 31-ата минута. Полузащитникът стреля мощно от воле с левия си крак, за да даде аванс на "нерадзурите". Той е 17-ият футболист, който бележи шампионатен гол за клуба през кампанията.

След почивката Лаутаро Мартинес удвои преднината на гостите на стадион "Алберто Рико". Аржентинецът засече подаване на Иван Перишич в наказателното поле.

В края на сблъсъка Джулио Маджоре отбеляза почетен гол с красив удар от границата на наказателното поле.

В добавеното време гостите възобновиха преднината си от два гола. Алексис Санчес стреля с десния си крак от вътрешността на наказателното поле за крайното 3:1

Интер се изкачи на върха в класирането с актив от 69 точки. Специя остава на 15-ата позиция в подреждането с 33 пункта.