Интер увеличи преднината си на върха само с точка след равенство с Дженоа

В другия късен мач от кръга Лацио спечели с обрат срещу Фрозиноне

Дженоа Алесандро Бастони Интер
09:54, 30.12.2023
Чете се за: 02:37 мин.

Дженоа прекъсна серията на Интер от четири последователни победи в Серия "А" с равенство 1:1 в един от най-интересните мачове от 18-ия кръг на италианския шампионат.

Въпреки това "нерадзурите" остават начело в класирането с 45 точки, но преднината им може да се стопи до само две, ако по-късно днес Ювентус победи като домакин Рома в дербито на кръга. Дженоа пък се изкачи с една позиция до 13-ото място с 20 точки.

И двата гола на "Мараси" паднаха в края на първото полувреме, което бе белязано от дълго добавено време заради хвърлени на терена димки, които прекъснаха играта за около десетина минути.

Гостите от Милано първи стигнаха до гол в 42-рата минута чрез Марко Арнаутович. Австриецът довкара топката във вратата след удар на Николо Барела, който се отби в защитник на Дженоа и след това и в страничната греда.

Изравнителният гол за Дженоа обаче дойде в седмата минута на добавеното време. Централният защитник Раду Драгушин скочи най-високо при центриране от корнер и с глава препарира вратаря Ян Зомер за крайното 1:1.

През второто полувреме и двата отбора изглеждаха уморени и ново попадение не падна.

В другия късен мач от кръга Лацио спечели с обрат срещу Фрозиноне с 3:1.

И четирите гола на "Олимпико" паднаха след почивката. Гостите от Фрозиноне откриха с попадение от дузпа на Матиас Суле в 58-мата минута, но Лацио направи обрат в рамките на 120 секунди с голове на Тати Кастеянос и Густав Исаксен в 70-ата и 72-рата минута. Крайното 3:1 бе оформено от Патрик пет минути преди края на редовното време.

Лацио е на осмо място във временното класиране с 27 точки. Фрозиноне е на 14-а позиция с 19 точки.