Интер вкара три гола на Торино за едно полувреме и временно излезе начело на Серия "А"

22:16, 21.10.2023
интер вкара три гола торино едно полувреме временно излезе начело серия

Отборът на Интер си върна временно върха в италианската Серия "А", след като срази с класическото 3:0 като гост Торино в среща от 9-ия кръг на шампионата.

И трите попадения за "нерадзурите" дойдоха след почивката, а тон за победата даде Маркюс Тюрам в 59-ата минута, възползвайки се от асистенция на Дензъл Дъмфрис.

Само осем по-късно капитанът Лаутаро Мартинес удвои преднината на своя тим след заучено изпълнение на ъглов удар, при което Франческо Ачерби отклони топката към вратарското поле, а там от близка дистанция аржентинецът беше точен с глава.

Крайното 3:0 за състава на Симоне Индзаги беше оформено в добавеното време на двубоя, когато Хенрих Мхитарян беше съборен в наказателното поле, а Хакан Чалханоглу реализира отсъдената дузпа.

По този начин Интер събра 22 точки и отново излезе начело в подреждането на италианското първенство преди дербито между втория и третия в класирането, което противопоставя един срещу друг Ювентус и Милан утре вечер.

В същото време Торино е на 14-ото място с актив от 9 точки, като "биковете" са без победа във вече пет поредни мача.

Асен Василев: Парламентът вече взе решение за "Лукойл"