Ипсуич победи Ковънтри и се доближи на точка от промоция във Висшата лига

ипсуич победи ковънтри доближи точка промоция висшата лига
11:05, 01.05.2024

Отборът на Ипсуич Таун победи Ковънтри Сити с 2:1 като гост в отложен двубой от 44-ия кръг на Чемпиъншип и е само на една точка от промоция във Висшата лига за първи път от 22 години насам.

Ипсуич събра 93 точки на второто място във временното класиране кръг преди края, с 3 повече от третия Лийдс, което означава, че равенство при домакинството на Хъдърсфийлд в последния кръг ще бъде достатъчно на тима за директна промоция.

Кийфър Мур даде преднина на гостите в осмата минута, а в 64-ата Хаджи Райт изравни за Ковънтри. Победният гол за Ипсуич бе дело на Камерън Бърджис в 69-ата минута.

Лидерът в Чепмиъншип Лестър Сити вече си гарантира участие в елита с 97 точки на сметката си, а Лийдс Юнайтед, с българина Илия Груев в състава, има 90 точки на третата позиция.

В последния кръг Лийдс приема Саутхямптън на 4 май и за директна промоция във Висшата лига освен от успех се нуждае и от победа на Хъдърсфийлд над Ипсуич, а в противен случай ще участва в плейофите.

Колорадо на Александър Георгиев и Каролина продължават напред в плейофите на НХЛ
Филаделфия победи Ню Йорк след продължение, Тайрийз Макси реализира 46 точки за ценния успех на своя тим