Ирландия и Швейцария се класираха за световното първенство за жени през 2023 г.

от Вяра Илиева
15:51, 12.10.2022
Чете се за: 02:05 мин.
ирландия швейцария класираха световното първенство жени 2023

Ирландия и Швейцария се класираха за световното първенство за жени през 2023 г. в Австралия и Нова Зеландия.

Ирландките победиха с 1-0 Шотландия в Глазгоу с на гол на Амбър Барет в 72-ата минута и така ще играе за първи път на финалите на световен шампионат.

Полузащитничката на Реал Мадрид Каролайн Уиър пропусна дузпа в 14-ата минута, отсъдена на Шотландия за игра с ръка на Ниам Фахи.

В друг мач в зона Европа, Швейцария надигра Уелс с 2:1 с гол в продълженията. Рианън Робъртс отбеляза в 19-ата минута и даде преднина на Уелс, но Рамона Бахман стреля и изравни в 45-ата минута на първото полувреме, след пас на Ноел Мариц. Нападателката Фабиен Хум вкара победния гол за швейцарките в последната минута на продълженията. Загубата на Уелс сложи край на надеждите на отбора да играе за първи път на световното първенство.

Португалия спечели мача си с Исландия с 4:1 в Пакос де Ферейра и отива на плейофи. Карол Коща изведе Португалия напред в 55-ата минута от дузпа. Глодис Вигосдотир изравни четири минути по-късно. С голове на Даяна Силва, Татяна Пинто и Франсиска Назарет в продълженията на мача, Португалия грабна победата и така се класира за плейофите между конфедерациите, жребият за който ще бъде изтеглен на 14 октомври.