"Има особен натиск и интерес по отношение на това кой ще строи 7 и 8 блок на АЕЦ "Козлодуй", каза Искра Михайлова от "Възраждане" в кулоарите на парламента.
"Вчера заседанието на комисията по енергетика и околна среда протече скандално. От една страна в управляващата коалиция се видя огромно напрежение между ГЕРБ от една страна, които имаха един проект на решение, и "Продължаваме промяната", които имаха друг проект на решение. Но то не получи подкрепа от една част и от тяхната парламентарна група в частност "Зелено движение ", посочи депутатът от "Възраждане" Искра Михайлова.
"Ние станахме заложници на прехвърляния на обвинения от едните към другите по отношение на причини и документи за внасяне на тези проекти на решения", каза Михайлова.
Депутатът от "Възраждане" призова много внимателно да се наблюдава кой как гласува по отношение на избора на фирма, която ще строи 7 и 8 блок на АЕЦ "Козлодуй".
Главният секретар на МВР Мирослав Рашков отхвърли всички мотиви, с които искат отстраняването му
Емил Дечев за случая "Петрохан": Само прокурор може да отстранява полицай от разследването
ГЕРБ-СДС внесе документи в ЦИК за регистрация за участие в изборите през април
Депутатите изслушват служебния вътрешен министър Емил Дечев по случая "Петрохан"
Емил Дечев за случая "Петрохан": Само прокурор може да отстранява полицай от разследването
Високо напрежение в НС: Депутатите отхвърлиха президентското вето върху промените в Изборния кодекс
Няма сключени споразумения между "Гранична полиция" и НПО-то на Ивайло Калушев