Испания обърна Португалия и е първият финалист на Европейското по футзал за жени в Унгария

19:46, 17.03.2023
испания обърна португалия първият финалист европейското футзал жени унгария

Отборът на Испания е първият финалист в тазгодишното издание на европейското първенство по футзал за жени, което се провежда в Дебрецен, Унгария.

В двубой от полуфиналите на турнира „Ла Фурия“ обърна състава на Португалия от 0:1 до 3:2 и по този начин ще защитава трофея си срещу победителя от другата двойка, която противопоставя селекциите на Украйна и Унгария. Мачът започва в 20:20 часа българско време и ще бъде излъчен пряко в ефира на БНТ 3.

Двубоят на „Фьоникс Арена“ между Испания и Португалия започна отлично за „мореплавателките“, които откриха резултата още в 21-ата секунда чрез Карла Ванеса, но Испания изравни в осмата чрез Люси и направи пълен обрат шест минути по-късно с попадение на Ноелия.

Португалия успя да се върне в срещата в 27-ата минута след нов гол на Карла Ванеса, но секунди по-късно Ирене Кордоба донесе победата на своя тим, оформяйки крайният резултат.

Двама наши борци на репешажите в свободния стил на Европейското по борба до 23 години