Испания спечели европейското първенство по футбол за девойки до 17 г.

В мача за титлата ще спорят Испания и Англия.

20:05, 18.05.2024
испания спечели европейското първенство футбол девойки

Испания е новият европейски шампион по футбол за девойки до 17 години. Испанките спечелиха финала срещу Англия с 4:0.

"Ла Рохита" отбеляза две попадения в края на първото полувреме в Малмьо. Алба Серато откри резултата в 41-ата минута, като засече подаване по земя на Селия Сегура. Нападателката на Севиля удвои головата си сметка в добавеното време на първата част. Голмайсторката в турнира засече с глава центриране от ъглов удар на Лорена Кубо.

След почивката Селия Сегура взе пример от своята съотборничка и също се разписа на два пъти. Нападателката направи преднината класическа в 59-ата минута с удар от движение. Футболистката на Барселона оформи крайния резултат с глава.

Световните шампионки от Испания при девойките спечелиха пета европейска титла. Рекордьор по титли е Германия с осем. Испания завърши турнира без загуба, само един допуснат гол и с най-добрата атака след 19 отбелязани попадения. Алба Серато получи наградата за играч на турнира.

Англия игра в първия си финал и също бе допуснал само гол преди финала.