Италианците ще бъдат помолени да намалят централното си отопление с един градус и да го изключват за един час всеки ден от октомври, за да помогнат за справяне с енергийната криза, предаде агенция АНСА, цитирайки министъра на екологичния преход Роберто Чинголани.

В рамките на плана за пестене на енергия Чинголани изключи връщането към дистанционно обучение за пестене на енергия. Италианците са изправени пред огромна енергийна криза на фона на спираловидно нарастващите цени на електроенергията поради войната в Украйна и руския "газов шантаж".
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"