Италия спечели първи олимпийски медал по кърлинг

кърлинг камък лого
17:44, 08.02.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Италия спечели първи медал по кърлинг на Олимпиадата в Пекин. При смесените двойки Стефания Константини и Амос Мозанер надделяха над тима на Норвегия с 8:5 и се поздравиха със златните медали.

Женената двойка Магнус Недреготен и Кристин Скаслин поведе с 2:0 след първия енд, но "скуадра адзура" стигна до обрат в края на третия енд при резултат 3:2. Четвъртият енд бе най-резултатен за победителите, като в него те записаха цели три точки и поведоха комфортно с 6:2.

След почивката норвежците се опитаха да се върнат в мача и погасиха пасива си до 5:7, но след нова точка в 8-ия енд, дело на Стефания Константини, италианците заслужено се поздравиха с успеха.

Това бе вторият им успех над норвежците, след като в груповата фаза също записаха победа, но с 11:8. Триумфът във финала завърши серия от 11 поредни победи. Това бе първо участие на Олимпийски игри за Стефания Константини и Амос Мозанер.

Норвежците надградиха, след като заеха 3-ата позиция в Пьонгчанг през 2018 г. Норвегия е първият отбор с два медала в дисциплината. Бронзовите медали отидоха в отбора на Швеция, който победи световния шампион Великобритания с 9:3.

Героят за ЦСКА от финала за Купата дарява златния си медал в подкрепа на клуба (ВИДЕО)