Ива Иванова се класира без загубен сет за осминафиналите на „Ролан Гарос“ за юноши и девойки

ива иванова класира без загубен сет осминафиналите bdquoролан гаросldquo юноши девойки
Снимка: БФ Тенис
19:01, 05.06.2023
Чете се за: 02:10 мин.

16-годишната Ива Иванова постигна втора победа в дебютното си участие на турнир от Големия Шлем. Така българката се класира за осминафиналите на сингъл при девойките Откритото първенство на Франция по тенис.

Във втория кръг Иванова победи с 6:4, 6:4 №43 в световната ранглиста Франческа Паче от Италия. Срещата продължи 71 минути.

След размяна на два ранни пробива Иванова отново стигна до брейк за 4:3 в първия сет. При 5:3 Ива пропусна три сетбола при сервис на Паче, но след това затвори първата част на собствено подаване.

Във втората част Иванова на два пъти изпусна преднина от пробив, но направи още един за да поведе с 5:4. На собствен сервис българката поведе с 40-15 и от втората си възможност затвори мача в своя полза.

На старта на турнира Иванова победи с 6:2, 6:3 Марго Фантала от Франция.

За съжаление Илиян Радулов и Адрияно Дженев загубиха драматично на старта в турнира на двойки при юношите от Рой Хоровиц и Александър Разеги (САЩ) с 3:6, 6:1, 8-10. Българите имаха аванс от 5:2 в решаващия шампионски тайбрек до 10 точки, но американците успяха да обърнат резултата.

По-рано днес Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл при юношите. Поставеният под №5 българин направи обрат и победи с 6:7(3), 6:4, 6:1 №31 в световната ранглиста Алексей Панарин от Русия. Във втория кръг Радулов ще играе срещу Пол Барбие Газьо от Франция.

Три нови трасета ще поемат тежкотоварния трафик на ГКПП "Капитан Андреево"
Владислав Панев: Гласуването на кабинета утре ще мине успешно