Ивана Ангелова ще участва на европейското първенство по конен спорт

от Вяра Илиева
12:37, 05.06.2023
Чете се за: 01:42 мин.
ивана ангелова участва европейското първенство конен спорт

Ивана Ангелова с кон Касай се нареди на 18-о място на Гран При турнира по конен спорт в унгарския град Баболна. Националната ни състезателка направи 2 бутания в паркура с височина на препятствията от 145 см. В конкуренцията на 44 състезатели, Ангелова си осигури участие на европейското първенство за юноши в Горла Миноре, Италия. Надпреварата ще се проведе в средата на месец юли.

В оспорваното състезание в Баболна победителка стана полякинята Клаудия Сяркиевич с кон Джакпот Б, следвана от Леотай Мате с ПМ Кинтера и Золтан Чекуш с Кастро.

Ангелова вървеше уверено по паркура, но допусна грешки на девето и десето препятствие, което и донесе 8 наказателни точки. 18-годишната българка сподели след надпреварата, че за нейния кон Касай това е бил първи ранкинг турнир през 2023 г.

В първия състезателен ден Ивана Ангелова и Касай се класираха на пето място в състезанието CSI** Medium Tour, а в надпреварата за "Млади коне" тя зае четвърта позиция с Интро-К Ван’т Катенхейе Z след оспорван бараж.