Ивелин Попов с гол при победа на Сочи над Спартак (Москва)

ивелин попов гол победа сочи спартак москва
21:41, 13.12.2021

Бившият капитан на националния ни отбор по футбол - Ивелин Попов, записа близо половин час игра при победата на Сочи с 3:0 над Спартак (Москва) от 18-ия кръг на руската Премиер лига.

Домакините поведоха в резултата в 28-ата минута, след като получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на бранител на московчани. Зад топката застана Кристиан Нобоа и реализира за 1:0.

В 65-ата минута голмайсторът Нобоа бе изгонен с директен червен картон, а на игрището се появи Ивелин Попов от резервната скамейка.

Макар и с човек по-малко, Сочи удвои преднината си чрез българина в 89-ата минута, който засече центриране на Кирил Заика.

Крайното 3:0 оформи Артур Юсипов от дузпа, този път за нарушение на Максимилиано Кофрие срещу Никита Бурмистров в пеналтерията на Спартак.

В класирането Сочи е трети с актив от 31 точки, а Спартак е девети с 23 пункта. Лидер в Зенит (Санкт Петербург) с 38 точки.

Радев към Шарл Мишел: ЕС трябва да реагира, ако има спекула на енергийния пазар
Черноморец (Бургас) с четвърта поредна победа в НБЛ, "акулите" схрускаха Балкан в Ботевград