11:17, 10.09.2020
Чете се за: 00:31 мин.
Лека атлетика
ивет лалова осма чехия

Най-добрата българска лекоатлетка Ивет Лалова-Колио завърши на осмо място в бягането на 150 метра на международния атлетически турнир "Златен шпайк" в Острава (Чехия).

Седмата на 200 метра от световното първенство в Доха през миналата година финишира за 18,76 сек., като видимо намали темпото накрая.

Това беше и последен старт за Ивет за измъчения летен сезон, като тя още преди дни обяви, че с нетърпение очаква да започне целенасочена подготовка за олимпиадата в Токио следващото лято.

Победата с рекорд на турнира в Острава извоюва двукратната световна шампионка на 200 м Дафне Схипърс (Нидерландия), която финишира за 16,56 сек.

Швейцарката Аля Дел Понте завърши втора за 16,74 сек., а на третото място се нареди друга представителка на Нидерландия - Лиеке Клавиер с 16,89 сек.

Постижението на Схипърс, която бе измъчвана от контузия в гърба в последните седмици, е европейски рекорд и най-добро постижение в света за сезона в нетрадиционната дисциплина.